Érthető módon a legtöbb üzlettulajdonos, aki hozzánk fordul, azon gondolkodik, hogyan juthat el a Google keresési eredménylista tetejére. Tehát a fő cél: a Google első helyre kerülés.
Számos javaslatot találsz az interneten arra, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy vállalkozásod a Google első oldalán jelenjen meg, de van egy kipróbált módszer, amellyel ez biztosan megvalósul.
De először is nézzük meg a Google találati listájának elemeit:
- gazdag kivonatok vagy rich snippets
- PPC-hirdetések
- organikus találatok
- helyi térképfelsorolások
Ez azt jelenti, hogy négy különálló lehetőség van a tartalom rangsorolására az első oldalon.
Amit a Google rangsorolási algoritmusa tartalmaz 2020-ban
Jelenleg több mint 200 tényleges rangsor jelzi, de a következőkre kell összpontosítanod, ha a Google első helyre kerülés a célod.
- Biztonságos weboldalak (HTTPS vs. HTTP)
- Mobilbarát
- Az oldal sebessége
- Sémajelölés
- A weboldal tartalmának minősége
- A weboldal tartalmának hossza
- Társadalmi és helyi jelzések
- Minőségi linkek
- Optimalizált képek
- Domain kora
- Felhasználói tapasztalat
- Keresési szándék
1. Google első helyre kerülés gazdag kivonatokkal (rich snippet).
A Google-keresések 48%-ában egyáltalán nem történik kattintás. Ez azért van, mert egyre több böngésző kapja meg a szükséges információkat már a Google találati oldalán a gazdag kivonatokkal (rich snippet).
Öt fő adattípus létezik:
- bekezdés
- lista
- asztal
- videó
- receptek
A tartalom optimalizálása a gazdag részletekhez (rich snippet):
- Használj fejléceket és felsorolásokat
- Válaszolj teljesen a kérdésre
- Koncentrálj a lehető legegyszerűbb válaszra
- Használj sémajelölést (schema markup)
- Feltétlenül használj képeket
- Fektess be videókba. Tudtad, hogy egy videó 60%-kal nagyobb valószínűséggel szerepel rangsorban egy keresőmotorban, mint az ugyanazon a témában található céloldal? Ennek oka az, hogy a Google folyamatosan keresi a felhasználói élmény javításának lehetőségeit, így a videó a keresési eredmények fontos részévé válik. Mondhatjuk, hogy a videó a Google első helyre kerülés egyik legfontosabb tényezője.
2. Google első helyre kerülés PPC-hirdetésekkel
A SEO-val a cél az, hogy eljussunk a Google találati lista tetejére organikusan, fizetett hirdetések nélkül.
A Google Ads hirdetések (amelyek a PPC-hirdetésekhez tartoznak) pedig fizetett reklámok.
Noha azt gondolhatod, hogy a SEO és a PPC ellentmond egymásnak, valójában kéz a kézben működnek, és nagyon ajánljuk, hogy fektess be mindkettőbe.
3. Google első helyre kerülés a SEO segítségével
Láttuk, hogy a fizetett eredmények az oldal első felére vonatkoznak, de ha ingyenesen szeretnél magasabb rangot szerezni a keresőmotorokban, a SEO-ra kell támaszkodnod. Pontosabban az oldaladnak meg kell jelennie az első három organikus pozíció egyikében.
Miért?
Vess egy pillantást a fenti képre. Ez azon felhasználók százalékos aránya, akik az első, a második, a harmadik, a negyedik és az ötödik pozícióra kattintanak. A felhasználók óriási része, 55%-a kattint az első három bejegyzésre.
Nehéz ilyen helyre kerülni, különösen, ha új a honlapod.
A Google első helyre kerülés legjobb módja a sok, rendszeres és minőségi tartalom közzététele és a technikai SEO kivitelezése.
A SEO viszont sokkal többet jelent, mint pusztán a weboldal tartalmának hozzáadása. Technikai szempontból azt is ellenőrizned kell, hogy a keresőmotorok könnyen feltérképezhetik, megérthetik és indexelhetik webhelyed. Ez magában foglalja például a weboldalad sebességének javítását, a keresőmotor számára barátságos navigációs menü használatát, egy jól felépített XML webhelytérkép létrehozását, egy responsive weboldal felépítését a mobil- és tabletfelhasználók számára.
Kulcsszavak
Míg a SEO a kulcsszavakra épült, azok súlya a rangsorolási algoritmusban csökkent, hogy teret engedjen más fontos tényezőknek, például a webhely sebességének és a mobilbarátságnak.
Tehát, bár a kulcsszókutatás és a kulcsszavak megválasztása fontos, nem juthat el a Google keresési eredményeinek tetejére, ha egy kulcsszót 50-szer ismétel meg egy weboldalon.
4. Google első helyre kerülés a Google Maps és a Local SEO-val
Nyilvánvaló, hogy ha helyi vállalkozásod van, akkor be szeretnél jutni a helyi listákba a PPC-hirdetések és az organikus listák közé. (lásd az első ábrát)
Szükséged van egy hibátlan Google Cégem-oldalra is.