Facebook hirdetésbe már akkor érdemes fektetni, ha van egy jól felépített Facebook oldalunk, amelyen rendszeres, kiszámítható időközönként jelennek meg bejegyzések. Azonban érdemes megvizsgálni, mi a célravezetőbb: Facebook hirdetést létrehozni vagy posztot kiemelni? Erre igyekszünk választ adni a következő pár percben!
Facebook bejegyzés kiemelése az a funkció, amely minden üzleti oldal számára azonnal elérhető lehetőség más hirdetési lehetőségekkel szemben, hisz minden publikált poszt alatt fellelhető a bejegyzés kiemelése gomb. A bejegyzés kiemelés lehetővé teszi, hogy a Facebook oldalon már létrehozott bejegyzésünk nagyobb közönséget érjen el. Tekintve, hogy a Metaverzum részévé vált Facebook egyre inkább korlátozza az organikus eléréseket, folyamatosan csökkentve a hirdetés nélküli nézettség számát, így a Facebook hirdetések kezelés és a Facebook kampány kezelés is nélkülözhetetlen része a gépezetnek.
Kiemelés vagy hirdetés
Facebook hirdetéskezelés elsődleges tisztázandó kérdése, hogy mi a célunk: egy-egy poszt kiemelése vagy Facebook kampány kezelése.
Vegyük sorba, milyen előnyei vannak egyiknek, másiknak.
A bejegyzés kiemelése a legegyszerűbb és leggyorsabb út, ha hirdetni szeretnénk vállalkozásunkat, viszont épp ebből adódóan, Facebook hirdetéskezelés komplexitását tekintve meglehetősen limitált. A kiemelés ugyanis a lebutított verziója a Facebook hirdetésnek.
Facebook hirdetések kezelésekor az alábbi szempontokat választhatjuk ki, ha a kiemelést választjuk:
- a célközönséget – ezek lehetnek oldalunk követői, és az ő ismerőseik, kizárólag az oldalunk kedvelői vagy földrajzi helyzet alapján is célozhatunk,
- a költségvetést – meghatározhatjuk a maximum összeget, amit adott Facebook hirdetésre szánunk,
- kifutási idő – beállíthatjuk, hogy a Facebook hirdetés meghatározott napig vagy megharátozott dátumig fusson.
A kiemelés NEM hirdetés
Fontos tisztázni, hogy a kiemelés nem egyenlő a hirdetéssel, különösebb marketing értéke nincs, hiszen hosszútávon nem térül meg. A Facebook kampány kezelés ugyanis egy komplex folyamat, amely mögött tervezés és logikusan felépített stratégia áll.
A kiemelés kisebb célokra tökéletes eszköz Facebook oldal kezelés során. Így például arra, ha növelni szeretnénk az általunk kezelt oldalra érkező like-ok számát vagy népszerűsíteni szeretnénk egy fontosabbnak ítélt tartalmat.
Azonban összetettebb feladatokra, mint például termékértékesítés vagy vevőkeresés, Facebook hirdetésbe kell fektetni.
Facebook oldal kezelésekor az egyik legfontosabb eszközünk a Business Manager funkció. Az innen indított hirdetéseket tesztelhetjük, optimalizálhatjuk, kísérletezhetünk velük.
Mielőtt elindítunk egy hirdetést, a legfontosabb megvizsgálni, mi a célunk. A Facebook hirdetéskezelőben 11 kampánycél közül választhatunk. Ezek esetében fontos megvizsgálni, hogy milyen eredményt várunk el a kampánytól, hogy a céljainkhoz leginkább passzoló kampánycélt tudjuk kiválasztani. Rutin és tapasztalat nélkül ebben könnyű elveszni, így érdemes szakértő segítséget kérni.
Azért érdemes Facebook hirdetésre költeni a kiemeléssel szemben, mert sokkal precízebb, komplexebb beállítási és célzási lehetőségeket tesz lehetővé. A hirdetési fiókban közzétett statisztikák segítik a hirdetés teljesítményének a nyomon követését, ezalapján pedig a változtatás, finomítás lehetőségét profitnövelés érdekében. Emellett lehetőségünk van A/B tesztelésre és folyamatos optimalizálásra, ami a kiemelés esetében egyáltalán nem adott.
Mindent összevetve, a Facebook hirdetések kezelését mindenképp érdemes szakemberre bízni, aki munkájából adódóan átlátja, mikor mire van szükség adott vállalkozás Facebook oldalának kezelésében és a leghatékonyabban tud hozzájárulni a vállalkozás sikeres online marketingjéhez.
Facebook hirdetés kampánycélok
- Márkaismertség
- Elérés
- Forgalom
- Aktivitás
- Alkalmazástelepítések
- Videómegtekintések
- Érdeklődőkeresés
- Üzenetek
- Konverziók
- Katalógus alapján történő értékesítés
- Boltfelkeresések